BREUSSOVA MASÁŽ

Jedná se o bezbolestnou a jemnou masážní techniku, která pomáhá uvolnit tenzi a napětí svalů v oblasti páteře.

Provádí se jako samostatná relaxační masáž nebo jako uvolňující a přípravná technika v kombinaci s jinými masážními technikami a metodami odblokování pohybového aparátu (Dornova metoda).

Při Breussově masáži se používají energetizující, velmi jemné a pomalé masážní hmaty vedené přímo po páteři a k ní přilehlých svalech. Masíruje se třezalkovým olejem, který vyživuje meziobratlové ploténky a zlepšuje prokrvení a okysličení jednotlivých obratlů. Na konci masáže se přikládá osmotický hedvábný papír, který z meziobratlových plotének odstraňuje nečistoty.

 

Pozn.: Meziobratlová ploténka je pružný útvar, který se nachází mezi jednotlivými obratli páteře. Slouží k odpružení a rotaci páteře a tlumí nárazy, kterým je páteř vystavena (např. při chůzi, běhu, skoku). S přibývajícím věkem a vlivem vzpřímeného držení těla na ní vznikají degenerativní změny. Je-li ploténka zmáčknuta, ztrácí postupně svůj objem, pružnost a funkci, postupně degeneruje nebo dojde k jejímu výhřezu. Masážními hmaty a vmasírováním třezalkového oleje se docílí nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které z páteře vycházejí do celého těla.

 

EFEKT Breussovy masáže

Breussova masáž přináší výraznou psychickou, ale i fyzickou úlevu, působí příznivě na pohybový aparát (zmírňuje svalovou dysbalanci a upravuje špatné držení těla), zbavuje bolesti zad, uvolňuje a regeneruje meziobratlové ploténky (vhodná i u starých lidí, dokonce i při prokázané osteoporóze). Použitím třezalkového oleje se zlepšuje krevní oběh, látková výměna a vylučování moči, odstraňují tělesné i energetické blokády, a navozuje protizánětlivý a antidepresivní efekt.

 

POZOR: třezalkový olej obsahuje hypericin, který může u citlivých osob vyvolat fotosenzibilitu pobytem na slunci nebo v soláriu, což se projeví jako svědění nebo skvrny na kůži – proto se vyvarujte pobytu na slunci či v soláriu minimálně 24 hodin po masáži!

 

KONTRAINDIKACE

  • nejsou známy kontraindikace

Doporučený interval návštěvy:

  • 2-3x / měsíc

– samostatně (30-45 minut)

nebo v kombinaci společně s Dornovou metodou.